Woda i ścieki

Wybór smaru przemysłowego wpływa na wydajność sprzętu

W firmie Lubrication Engineers wiemy, że różnica między w pełni działającą maszyną a awarią mechaniczną może sprowadzać się do wyboru smarów przemysłowych. Łożyska wielu zaawansowanych urządzeń pracują pod ekstremalnymi poziomami ciągłego obciążenia. Jeśli jednak starannie, mądrze i zgodnie z wymaganiami aplikacji wybierzesz smar przemysłowy firmy LE, możesz zapewnić swoim maszynom znacznie wydajniejszy sposób prowadzenia działalności. Łożyska często pracują w trudnych warunkach, które obejmują duże obciążenia, obciążenia udarowe, wysokie prędkości, ekstremalne temperatury i zanieczyszczenia. Twoje silniki, pompy, przeguby krzyżakowe, wały, wały pośrednie, łożyska wentylatorów wyciągowych oraz inne części i wyposażenie mają większe szanse na rozwój, jeśli dostaniesz zdrową dawkę odpowiedniego smaru przemysłowego.

Wodoodporny smar chroni łożyska

Jeśli chodzi o smary przemysłowe do oczyszczalni wody i ścieków, największe zanieczyszczenie smarem pochodzi z wody. Pył, brud, chemikalia procesowe i zanieczyszczenie krzyżowe to inne źródła zanieczyszczeń, które mogą powodować problemy ze sprzętem. Płuczki do piasku, odstojniki, dmuchawy i inny sprzęt, na którym polegasz, aby zapewnić wydajną pracę zakładu, mają łożyska wymagające smarowania. Jakość smaru ma zasadnicze znaczenie dla zapobiegania rdzy, korozji i innemu zużyciu. LE to firma zajmująca się smarami przemysłowymi, która może pomóc sprostać wszystkim potrzebom gospodarczym dzięki szerokiej gamie smarów, w tym smarów, które hamują rdzę i utlenianie oraz smarów wodoodpornych, które wydzielają lub tolerują wodę bez utraty swoich oryginalnych właściwości.

Ekonomiczne rozwiązanie: czysty, suchy smar przemysłowy

Utrzymanie czystych, suchych smarów przemysłowych jest znacznie bardziej opłacalne niż usuwanie nadmiaru zanieczyszczeń i wilgoci po ich wniknięciu do smarów. Odpowiedni środek smarny oraz odpowiednie narzędzia do przechowywania, obsługi, aplikacji i wykluczania zanieczyszczeń pomogą Ci chronić się przed szkodliwymi zanieczyszczeniami. Na przykład, możemy dostarczyć wysokiej jakości pochłaniacze wilgoci, które utrzymują wilgoć i zanieczyszczenia z dala od smaru, a także zalecamy nasze pistolety bezbarwne, aby upewnić się, że używasz odpowiedniego smaru do danego zastosowania przez 100% czasu.

W przypadku, gdy woda stanie się problemem dla twojego sprzętu, LE zapewnia smary o właściwościach deemulgujących, aby zwalczyć ten problem, zanim doprowadzi on do kosztownych przestojów i napraw. LE zaleca również narzędzia, takie jak wzierniki i systemy filtracyjne do wykrywania i usuwania wody, cząstek rdzy i innych zanieczyszczeń ze smarów, aby mogły nadal wydajnie działać i chronić sprzęt.

Dzięki odpowiednim środkom smarnym i kompleksowemu programowi niezawodności smarowania zapewnisz wydajną pracę reduktorów biegów, sprężarek powietrza, hydrauliki, turbin i otwartych przekładni – bez kosztownych przestojów.

Sprawnie i wydajnie zarządzaj swoją oczyszczalnią wody i ścieków dzięki LE

Prowadzenie oczyszczalni wody lub ścieków nie jest łatwym zadaniem, ale LE może pomóc w płynnej i wydajnej pracy. Właściwa konserwacja stała się z biegiem lat znacznie bardziej złożona, wymagając bardziej wyszkolonego, zmotywowanego i wyspecjalizowanego personelu. LE zapewnia konsultacje i analizy na miejscu, ocenę niezawodności sprzętu oraz program analizy oleju obejmujący interpretacje ekspertów. Nasi wyszkoleni eksperci zidentyfikują wszelkie obecne lub przewidywane problemy, a następnie przeprowadzą Cię przez wszystkie produkty i usługi związane z niezawodnością smarowania, które pomogą Ci zmaksymalizować czas pracy Twojego zakładu.

Rozwiązanie LE: niezawodne smarowanie przemysłowe

Najlepszym sposobem na utrzymanie oczyszczalni lub oczyszczalni ścieków we właściwy sposób jest pozwolić LE zaoferować kompleksową i długoterminową strategię smarowania przemysłowego, która obejmuje nasze produkty i usługi. Nasi konsultanci sprawdzą Twój zakład na miejscu, zaoferują dogłębną analizę; polecać rozwiązania w zakresie smarowania i niezawodności; orkiestrować projektowanie, wdrażanie i wsparcie programu; oraz oferować edukację i szkolenia.