O firmie

O nas

Bamex to firma z tradycjami sięgającymi lat 90-tych ubiegłego wieku. Pierwszą firmę Bamex założył pan Baranowski, a jej działalność obejmowała przetwarzanie odpadowego włókna szklanego z huty szkła na wysoce elastyczną włókninę izolacyjną, produkcję kompensatorów tkaninowych, uszczelek oraz szeregu innych wyrobów. W późniejszych latach działalność Bamex przejęta została przez członków rodziny założyciel  i kontynuowana z podobnym asortymentem.

Od 2013 roku obiekt wraz z nazwą „Bamex” został sprzedany. Obecnie pod tym samym adresem prowadzona jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Bamex Sp. z o.o. jest firmą handlową specjalizującą się w doradztwie i dostarczaniu rozwiązań wspomagających ograniczenie strat energetycznych w przemyśle.

Jako jedyny w Polsce oficjalny dystrybutor koncernu naftowego Lubrication Engineers LTD, spółka dostarcza najwyższej klasy smary i oleje wyprodukowane z ropy naftowej pochodzącej z południowych stanów USA. Opatentowane dodatki redukujące tarcie i wydłużające okresy międzypostojowe maszyn (jak Almasol®) czynnie przyczyniają się do redukcji kosztów konserwacji i eksploatacji parku maszynowego.

Kolejnym kluczowym zadaniem spółki jest wspieranie polskich klientów w redukcji strat cieplnych i emisji gazów cieplarnianych przy produkcji przemysłowej. Bamex uzupełnia ofertę systemem EGIDA®: zespołem prefabrykowanej izolacji elastycznej dopasowanej do indywidualnych kształtów każdego urządzenia emitującego ciepło. Wykorzystujemy dostępne na rynku finansowane przez polski rząd oraz URE zachęty aby pomóc klientom dokonać wybitnie opłacalnych inwestycji o nadzwyczaj krótkim okresie zwrotu, które przynoszą wielowymiarowe korzyści środowisku naturalnemu, gospodarce i polityce klimatycznej.

Zespół

Karolina Ciołkowska
doradca klienta / customer relations manager

Obsługuje klientów w zakresie produktów LE, EGIDA® oraz opracowuje oferty przetargowe.

tel. (+48) 514 974 871

Martyna Brzozowska
koordynator zakupów / supplier relations manager

Zapewnia ciągłość dostaw i nadzoruje obieg dokumentów.

tel. (+48) 699 711 657

Konrad Klimkowski
doradca klienta / customer relations manager

Obsługuje klientów w zakresie produktów LE, EGIDA® oraz odwiedza klientów.

tel. (+48) 514 974 805

Andrzej Węglewski
magazynier / warehouse operator

Wielozadaniowy specjalista zapewnia fizyczne wykonanie prac wewnętrznych.

Partnerzy