Linowe

Lina stalowa, łańcuch i lina działają lepiej, gdy są odpowiednio konserwowane

Właściwe smarowanie liny stalowej, łańcucha i linki może bezpiecznie przedłużyć jej żywotność niezależnie od zastosowania. Dźwigi, windy, łopaty, platformy wiertnicze, mosty wiszące i koparki to tylko niektóre z wielu zastosowań wykorzystujących linę stalową, łańcuch lub linę do wykonywania prac, takich jak ciągnięcie, przeciąganie lub podnoszenie. Aplikacje te są często narażone na trudne warunki środowiskowe, w tym ekstremalne warunki pogodowe. Inżynierowie ds. Smarowania mogą pomóc Twojej linie stalowej, łańcuchowi i kablowi trwać dłużej i bezpiecznie działać, wdrażając program niezawodności środków smarnych i zalecając odpowiednie środki smarne do pracy.

Walcz z korozją lin stalowych aż do rdzenia

Większość lin stalowych jest smarowana podczas procesu produkcyjnego, ale smar ten nie wystarcza na cały okres użytkowania liny. Szukając środka smarnego do ponownego smarowania liny stalowej, wybierz taki, który nie zawiera kwasów ani zasad, ma siłę przylegania do liny, może przenikać między druty i splotki, ma wysoką wytrzymałość filmu cieczy, jest odporny na utlenianie i pozostaje elastyczny. Należy pamiętać, że większość lin stalowych psuje się od wewnątrz. Skorodowana lina może stanowić zagrożenie bezpieczeństwa, ponieważ nie ma możliwości określenia pozostałej wytrzymałości i żywotności. Właściwe smarowanie pomoże zapobiec zniszczeniu liny stalowej z powodu rdzy i korozji.

Ponieważ większość lin stalowych zawodzi od wewnątrz, ważne jest, aby zapewnić środkowemu rdzeniu dostateczną ilość smaru. LE zaleca schemat łączony, w którym do nasycenia rdzenia stosowany jest smar penetrujący, a następnie smar do powlekania w celu uszczelnienia i ochrony powierzchni zewnętrznej. LE oferuje kilka penetrujących i powlekających smarów do lin stalowych, dostosowanych do Twoich specyficznych potrzeb.

Smary penetrujące do lin stalowych, łańcuchów i kabli
Smary penetrujące zawierają odparowujący rozpuszczalnik, który ułatwia migrację smaru do rdzenia liny stalowej, a następnie odparowuje, pozostawiając grubą warstwę smarną, która chroni i smaruje każde pasmo.

Smary powłokowe do lin stalowych, łańcuchów i kabli
Smary powłokowe wnikają nieznacznie i uszczelniają zewnętrzną stronę kabla przed wilgocią, zmniejszając zużycie, rdzę i korozję.