Urządzenia przemysłowe

Niezawodność smarów ma zasadnicze znaczenie dla żywotności urządzeń przemysłowych

Najpierw przyjrzyjmy się temu, co próbujemy osiągnąć za pomocą smaru. W najbardziej mikroskopijnej warstwie, bez względu na element wyposażenia, po prostu próbujemy oddzielić dwie przeciwległe ruchome powierzchnie metalowe bardzo cienką warstwą oleju. Utrzymując smar w stanie suchym i wolnym od zanieczyszczeń, przedłużamy jego żywotność i pomagamy chronić sprzęt. Jest to prosta koncepcja, która prawidłowo zastosowana może przynieść wiele korzyści w zakresie ochrony krytycznych zasobów i utrzymania sprawności fabryki. To właśnie w tej dziedzinie przodują specjaliści ds. Smarowania. Łączymy środki smarne i rozwiązania zapewniające niezawodność. Pomyśl o nas jako o kompleksowym programie zapewniającym niezawodność środków smarnych.

Właściwe smarowanie + kontrola zanieczyszczeń = zyski

To ma sens. Jeśli uda nam się ograniczyć rozmiar cząstek stałych, które dostają się do zbiorników oleju, do mniejszych niż warstwa oleju, na którą liczymy, że zakłócą interferencję między dwoma przeciwstawnymi ruchomymi częściami metalowymi, możemy wykonać następujące czynności:

 • Wydłuż żywotność części, wyposażenia i smaru
 • Wydłuż czas między awariami / zwiększ produkcję
 • Zmniejsz tarcie, ciepło i zużycie
 • Zmniejsz zużycie energii
 • Zmniejszyć temperaturę oleju
 • Wydłuż okresy wymiany oleju / zmniejsz zużyty olej / zmniejsz zakup nowego oleju
 • Zwiększyć zyski

Punkty wyjścia dla programu niezawodności smarowania

Jeśli nie masz jeszcze programu niezawodności smarowania odgrywającego główną rolę w Twoim zakładzie, nie ma lepszego czasu niż obecny. Sprawdza się stare powiedzenie: „Zapłać mi teraz lub zapłać później” lub w inny sposób: „Nie płać za koszty niezawodności z konsekwencjami zawodności”. Poniżej znajduje się kilka prostych punktów wyjścia, które pozwolą Ci doświadczyć natychmiastowego wpływu na Twoją działalność. W rzeczywistości będziesz w stanie odzyskać koszty ulepszeń po bardzo krótkim czasie.

Silniki elektryczne

Według Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych ponad 70% energii elektrycznej zużywanej w przemyśle pochodzi z silników elektrycznych. Silniki elektryczne mogą stanowić nawet jedną czwartą całego sprzętu obrotowego w zakładzie. Znaczny odsetek awarii silników elektrycznych jest związanych z łożyskami, a ich żywotność zależy od odpowiedniego smarowania. To sprawia, że ​​łożyska silników elektrycznych są doskonałym miejscem do rozpoczęcia wysiłków w celu zapewnienia niezawodności smarowania.

LE może dostarczyć Ci odpowiedni smar do silników elektrycznych dla Twojego sprzętu przemysłowego. Posiadamy różne rodzaje smarów dostosowanych do różnych potrzeb, w tym smary do silników elektrycznych o takich właściwościach, jak:

 • Odporność na utlenianie
 • Stabilność mechaniczna i konstrukcyjna
 • Ochrona przed zużyciem
 • Ochrona przed rdzą i korozją
 • Niski wyciek oleju
 • Dobra charakterystyka channelingu
 • Moment obrotowy w niskiej temperaturze
 • NLGI 2 lub 3

LE ma odpowiednie smary i narzędzia do aplikacji smaru do silników elektrycznych, niezależnie od tego, czy stosujesz je ręcznie, czy wolisz oszczędzające czas automatyczne systemy smarowania.

Sprężarki powietrza

Wymagania dotyczące smarowania różnią się znacznie w zależności od typu sprężarki powietrza, środowiska, w którym jest używana, oraz rodzaju sprężanego gazu. Smar odgrywa kluczową rolę w uszczelnianiu, zapobieganiu korozji, zużyciu i ochronie wewnętrznych części metalowych. LE ma odpowiednie środki smarne do większości typów sprężarek, niezależnie od tego, czy są to sprężarki odśrodkowe, tłokowe, rotacyjne, łopatkowe, czy też suche sprężarki śrubowe. Szukając środka smarnego do sprężarek powietrza, najpierw przyjrzyj się wymaganiom dotyczącym lepkości. Po określeniu wymagań dotyczących lepkości poszukaj środka smarnego, który zapewnia następujące korzyści.

 • Doskonała ochrona przed rdzą i korozją
 • Wysoka stabilność oksydacyjna w celu utrzymania lepkości i zapewnienia długiej żywotności
 • Właściwości deemulgujące do zrzucania wody
 • Filtrowalny bez obawy o wyczerpanie dodatków
 • Niepieniący

Nie strzelaj do dna lufy, jeśli chodzi o specyfikacje operacyjne. Zamiast tego szukaj smarów, które przekraczają specyfikacje. W ten sposób pomożesz swojej sprężarce powietrza dłużej i wydajniej.

Program analizy oleju

Dobry program analizy oleju jest integralną częścią każdego udanego programu niezawodności środków smarnych. Dzięki konsekwentnemu, dokładnemu monitorowaniu stanu oleju – czy to w silniku, skrzyni biegów, układzie cyrkulacyjnym, czy głównej turbinie generującej prąd – program analizy oleju może pomóc w poprawie wyników finansowych dzięki mniejszej ilości środka smarnego do zakupu i mniejszej liczbie części do przechowywania w magazynie , mniej zużytego smaru wymagającego utylizacji, mniej pracy i mniej przestojów.

Program analizy oleju LE – Xamine ™ – umożliwia bardziej wydajne korzystanie ze środków smarnych i narzędzi zapewniających niezawodność. Xamine ™ monitoruje próbki oleju pod kątem czynników mechanicznych, operacyjnych i środowiskowych, które mogą wpływać na sprzęt i żywotność oleju. Dlaczego warto wybrać LE do analizy oleju? Dzięki LE możesz mieć pewność, że przeprowadzasz testy z firmą, która zna się na smarach i zna Twój sprzęt. Obiekty testujące LE są zgodne z ISO 17025 A2L

Magazyn smaru

Prawie każda operacja przemysłowa ma pomieszczenie do smarowania lub jakiś centralny obszar, w którym przechowywane są smary. Problemy z zanieczyszczeniem często zaczynają się w tym miejscu i stanowią problem już w momencie wprowadzenia smarów do wyposażenia. Wiedząc o tym, LE pomaga wielu swoim klientom przekształcić te obszary w światowej klasy magazyny środków smarnych, które wykorzystują najnowsze najlepsze praktyki w zakresie smarowania. Modernizacja magazynu smarów to wspaniały projekt ciągłego doskonalenia, który może mieć ogromny pozytywny wpływ na Twoją organizację.

Ulepszenie pomieszczenia do przechowywania smarów wiąże się z kilkoma działaniami i korzyściami, w tym:

 • Consolidating lubricant inventory and reducing amount of space needed for storage
 • Identifying and color-coding lubricants to increase efficiency and reduce mistakes
 • Reducing or eliminating contamination before it creates problems
 • Improving safety

LE współpracuje z IFH Group, Fluidall i innymi dostawcami produktów zapewniających niezawodność, aby zapewnić kompleksowe rozwiązania w zakresie magazynowania smarów. LE może pomóc w planowaniu, projektowaniu i wycenianiu modernizacji magazynu smarów. Jeden z naszych certyfikowanych konsultantów ds. Smarowania może być na miejscu, aby pomóc Ci na każdym etapie. Jesteśmy dumni z tego, że upewniamy się, że Twój magazyn smarów spełnia Twoje potrzeby i spełnia Twoje cele.
LE oferuje kompleksowe wsparcie dla producentów przemysłowych wszystkich typów i rozmiarów

Oprócz oceny sprzętu na miejscu, konsultacji i serwisu, LE zapewnia następujące opcje dostosowywania i wartości dodanej:

 • Oceny niezawodności sprzętu
 • Programy do analizy oleju
 • Edukacja i szkolenie w zakresie smarowania

LE z przyjemnością oferuje zalecenia dotyczące smarów przemysłowych i niezawodności dla różnych zastosowań przemysłowych oraz dostarcza dane dotyczące wszystkich naszych produktów, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję. Aby dowiedzieć się więcej o naszych smarach, olejach przekładniowych, olejach do sprężarek, olejach hydraulicznych, olejach silnikowych i innych ulepszonych środkach smarnych i rozwiązaniach zapewniających niezawodność, skontaktuj się z nami już dziś.