Przetwórstwo tworzyw sztucznych

Niezależnie od wyzwań związanych ze smarowaniem, LE może pomóc

Ekstremalne ciśnienie, wysoka temperatura, ciągła wysoka prędkość i zanieczyszczenie brudem i wilgocią to warunki, które mogą powodować uciążliwe wymagania dla systemów smarowania, chroniące cenne aktywa produkcyjne w fabrykach gumy i zakładach produkujących tworzywa sztuczne. Niezależnie od tego, czy produkujesz żywicę, czy gotowy produkt z gumy lub tworzywa sztucznego, inżynierowie ds. Smarowania mogą pomóc w stworzeniu i wdrożeniu niestandardowego programu niezawodności smarowania, który chroni sprzęt i utrzymuje go w stanie wolnym od zanieczyszczeń. Program niezawodności smarowania LE może zapewnić wymierne korzyści w zakresie wydajności dla operacji produkcji gumy i tworzyw sztucznych wszystkich typów i rozmiarów.

Prawdziwe rozwiązania dla operacji związanych z gumą i tworzywami sztucznymi

Nie ma znaczenia, czy wykonujesz wytłaczanie, formowanie tłoczne, formowanie transferowe, formowanie wtryskowe czy rozdmuchiwanie, LE może zapewnić odpowiednie smary, które utrzymają Twój sprzęt w czystości i wydajnie. Nasze opatentowane receptury smarów zapobiegają zużyciu pompy, zapewniając stabilność termiczną i stałą lepkość, a nasze wytrzymałe oleje hydrauliczne zapewniają wyjątkową odporność na utlenianie. Smary LE mogą chronić maszyny do rurek i wytłaczarki przed awarią. Nasze wysokowydajne smary chronią łożyska pomp hydraulicznych i silniki elektryczne, a nasze oleje przekładniowe EP chronią przekładnie kalendarza. Ponadto możemy zapewnić pochłaniacze wilgoci, które zapobiegają przedostawaniu się wilgoci do zbiorników.

Interesuje Cię oszczędność energii elektrycznej? Każdy operator zajmujący się produkcją gumy lub tworzyw sztucznych wie, że rachunki za energię elektryczną zmniejszają koszty konserwacji i smarów. Stosowanie odpowiedniego smaru może pomóc obniżyć zużycie energii. Im większy kontakt, tym większe tarcie. W rezultacie potrzeba więcej energii, aby przesunąć powierzchnie względem siebie. Zwiększone tarcie skutkuje wyższymi kosztami elektrycznymi. Smary LE zmniejszają tarcie, co oznacza, że ​​do napędu skrzyni biegów, sprężarki lub pompy potrzeba mniej prądu. Skontaktuj się z jednym z naszych certyfikowanych i kompetentnych lokalnych konsultantów LE, aby dowiedzieć się, co LE może zrobić dla Twojego programu smarowania.