Przemysł spożywczy

Smary do maszyn spożywczych kluczem do sukcesu zakładu

Inżynierowie ds. Smarowania wiedzą, że wysokowydajny olej lub smar o jakości spożywczej może znacznie przyczynić się do przeciwdziałania trudnym warunkom pracy i zapobiegania opłatom drogowym, jakie te warunki mogą obciążyć drogie maszyny. Aby pomóc naszym klientom odnieść sukces, LE produkuje różnorodne wysokowydajne smary, w tym smary wysokotemperaturowe, specjalnie opracowane, aby sprostać potrzebom branży spożywczej, napojów i farmaceutyków.

Sprzęt do przetwarzania żywności wymaga mocnych, trwałych smarów, które muszą wytrzymywać takie warunki, jak zmywanie, wysokie temperatury pieca i obszary podatne na duże zanieczyszczenie. Nasze środki smarne H1 i H2 obejmują rozwiązania na ciepło, zimno, wilgoć, rdzę i utlenianie, zużycie, pienienie, plamienie, zapach, częste kontrole wizualne i wiele innych.

Smary NSF H1 i USDA H2 do maszyn spożywczych

Różne zastosowania w przemyśle spożywczym, napojowym i farmaceutycznym wymagają stosowania smarów H1 i H2. Smary z certyfikatem NSF H1 zostały dopuszczone do użytku w kontrolowanych przez USDA zakładach przetwórstwa spożywczego i mogą być stosowane tam, gdzie może wystąpić przypadkowy kontakt z żywnością. The Orthodox Union certyfikuje również wszystkie smary LE H1 – z wyjątkiem oleju maszynowego H1 – Kosher Pareve. Smary H2 spełniają kryteria USDA H2 dla obszarów kontaktu z żywnością w zakładach przetwórstwa spożywczego. Większość smarów LE spełnia kryteria USDA H2.

Smar H1 może służyć jako ochronna powłoka antykorozyjna, środek antyadhezyjny na uszczelkach lub uszczelnieniach zamknięć zbiorników oraz jako smar do części maszyn i wyposażenia. Zastosowania smarów H2 obejmują wszelkie obszary kontaktu z żywnością w zakładzie produkującym żywność lub napoje. Zastosowania te znajdują się zwykle poniżej linii produkcyjnej i obejmują łańcuchy pieców, sprężarki powietrza, systemy obiegu oleju, zamknięte przekładnie, turbiny przemysłowe, hydraulikę i łożyska naoliwione.

Skuteczny program zapewniający niezawodność obejmuje olej i smar spożywczy

LE jest zaangażowany w tworzenie skutecznych środków smarnych dla przemysłu spożywczego i programów niezawodności, abyś mógł cieszyć się długą żywotnością sprzętu. Nasi doświadczeni konsultanci przeprowadzają kontrole na miejscu i dostarczają dane dotyczące produktów, a także dostosowane wsparcie, zalecenia i usługi, aby zapewnić powodzenie programu niezawodności.

LE oferuje szkolenia w zakresie konserwacji, rozwiązania w zakresie kontroli zanieczyszczeń, rozwiązania do obsługi płynów i wszystko inne, co jest potrzebne do maksymalizacji rentowności operacji przetwarzania żywności poprzez optymalne praktyki konserwacyjne. Aby dowiedzieć się więcej o naszych olejach do żywności, smarach do żywności i innych rozwiązaniach zapewniających niezawodność środków smarnych, skontaktuj się z nami już dziś.