Młyny peletowe

W przypadku zastosowań peletów, stała obecność ciepła, wysokiego ciśnienia, zanieczyszczeń, aw niektórych przypadkach wilgoci, powoduje rozbicie cienkiej warstwy smarnej chroniącej sprzęt przed kontaktem metal-metal.

Po wystąpieniu takiej awarii generowany jest zwiększony poziom zużycia i korozji oraz powoduje kosztowne nieplanowane przestoje. LE może współpracować z Tobą w celu poprawy wydajności i żywotności Twojego sprzętu do granulacji powyżej typowo akceptowanych limitów.

Dzięki naszemu doświadczeniu terenowemu, wiedzy technicznej i wszechstronnej linii ulepszonych środków smarnych możemy pomóc Ci zrozumieć Twoje obecne praktyki smarowania i odkryć punkty, które mogą zostać naprawione, takie jak:

  • Nadmiar lub za słabe smarowanie
  • Stosowanie gorszego smaru do aplikacji
  • Brak zapobiegania lub usuwania zanieczyszczeń
  • Poleganie na niespójnym smarowaniu ręcznym, gdy system automatyczny mógłby dawać lepsze wyniki


Zaczynamy od zebrania informacji za pomocą naszego Formularza do zbierania danych dla pelletów. Po dokonaniu oceny Twojej sytuacji przedstawiamy etapowy plan ulepszeń – w oparciu o Twój budżet – w celu wydłużenia żywotności komponentów, zmniejszenia zużycia smaru, poprawy bezpieczeństwa i obniżenia kosztów.