Leśnictwo

Popraw swoje działanie dzięki programowi niezawodności środków smarnych

Podnieś wydajność swojej operacji pozyskiwania drewna, tartaku lub zakładu przetwórstwa drewna już dziś dzięki programowi niezawodności smarów Lubrication Engineers. Smary stosowane w przemyśle drzewnym i drzewnym są narażone na działanie ściernych i korozyjnych zanieczyszczeń, takich jak drobne trociny i wilgoć. Ekstremalne warunki pracy na gorąco i na zimno, kwasy i substancje żrące – w połączeniu z dużymi obciążeniami i pracą z dużą prędkością – stawiają wymagania sprzętowi i środkom smarnym, które mają go chronić. Środki smarne LE zostały zaprojektowane tak, aby radzić sobie w tych ekstremalnych warunkach i nadal działają, gdy konwencjonalne smary okazałyby się niewystarczające. Oferta LE obejmuje skuteczną linię smarów Low-Tox® zalecanych do zastosowań wymagających ochrony środowiska.

Certyfikowany lokalny konsultant LE pomoże ocenić Twoje aplikacje i sprzęt, poleci produkty i usługi oraz pomoże we wdrożeniu programu niezawodności środków smarnych na miejscu. Skontaktuj się z nami już dziś, aby rozpocząć lub poprosić o sugestie dotyczące wszelkich wyzwań, przed którymi stoisz. Pomożemy poprawić niezawodność Twojego sprzętu, co doprowadzi do skrócenia przestojów i zwiększenia zysków.

Smary LE to rozwiązania dla wyzwań przemysłu drzewnego

Żadnej floty nie stać na nieplanowane przestoje. Popraw niezawodność swojego sprzętu mobilnego dzięki olejom silnikowym LE, płynom przekładniowym i ulepszaczom do oleju napędowego. Gorące i zimne warunki środowiskowe, brud, woda i duże obciążenia mogą powodować ogromne obciążenie smarów zaprojektowanych w celu ochrony sprzętu. Z produktów LE mogą skorzystać ciężarówki do przewozu drewna, skidery, ładowarki, zmechanizowane maszyny do zbioru drzew i inny sprzęt mobilny używany w sprzęcie drzewnym i drzewnym. Oleje silnikowe LE są przeznaczone do całorocznych osiągów w każdych warunkach pogodowych. Mogą minimalizować opór podczas rozruchu w niskich temperaturach, a także skutecznie smarować w wysokich temperaturach. Zapewniają doskonałą ochronę przed zużyciem i minimalizują tworzenie się szlamu i osadów. Oleje zawierają wysokowydajne detergenty i środki dyspergujące, które utrzymują części silnika w czystości, utrzymując zanieczyszczenia w zawiesinie do czasu ich usunięcia podczas regularnego spuszczania oleju.

Sprzęt stacjonarny używany do obróbki drewna i drewna jest również narażony na szkodliwe warunki, takie jak trociny, wilgoć, zanieczyszczenia, ciepło i praca ciągła. Możesz wydłużyć czas sprawności, chroniąc skrzynie biegów, układy hydrauliczne, łożyska i inne komponenty przed zużyciem lub przedwczesną awarią dzięki wysokowydajnym smarom LE, płynom hydraulicznym i olejom przekładniowym. Chcesz dowiedzieć się, co LE może zrobić dla Twojej firmy? Skontaktuj się z nami już dziś, aby odkryć rozwiązania dostosowane do Twojej działalności.