Kopalnie

Odkryj korzyści płynące z programu niezawodności smarów LE

Czy Twój obecny problem ze smarowaniem nadąża za prędkością i innymi wymaganiami Twojej operacji górniczej? Zapewnienie ochrony i wydajnej pracy maszyn ścianowych, kotwic stropowych, wózków wahadłowych, czerpaków, ciągników, łopat, ładowarek, wozideł i innego drogiego sprzętu oraz ich wydajnej pracy w ekstremalnych warunkach ma kluczowe znaczenie dla powodzenia operacji. Inżynierowie ds. Smarowania zdają sobie sprawę, jak ważną rolę odgrywają smary w kopalniach, niezależnie od tego, czy są to kopalnie odkrywkowe, czy podziemne. Nasz program niezawodności smarowania może mieć natychmiastowy wpływ na Twoją pracę, zwiększając żywotność maszyny i zmniejszając koszty konserwacji.

LE oferuje szeroką gamę smarów do dużych obciążeń, wysokowydajnych olejów silnikowych i wyjątkowych olejów przekładniowych, które ochronią Twój sprzęt. Jednak LE nie tylko sprzedaje smary; sprzedajemy niezawodność smarów. Utrzymując smar w stanie suchym i wolnym od zanieczyszczeń, przedłużamy żywotność smaru i sprzętu. LE nawiązał współpracę z jednymi z najlepszych dostawców niezawodności środków smarnych, aby wprowadzić najlepsze praktyki do operacji wydobywczych. Ponadto certyfikowana i przeszkolona sieć niezależnych konsultantów LE będzie na miejscu, aby ocenić, zaprojektować i wdrożyć program dostosowany do Twoich operacji wydobywczych. Będziemy Twoim partnerem na każdym kroku.

Smary LE rozwiązują wyzwania związane z eksploatacją górniczą

Wilgoć i cząstki stałe – w połączeniu z dużymi obciążeniami, obciążeniami udarowymi, ekstremalnymi ciśnieniami i ciągłą pracą – stanowią trudną pracę dla każdego smaru. W LE rozumiemy te wyzwania. Nasze receptury smarów zostały zaprojektowane tak, aby działać nawet w trudnych warunkach, w których zawodzą konwencjonalne, gotowe smary.

Duże otwarte koła zębate

Aby sprzęt działał z maksymalną wydajnością, należy stosować środek smarny, który będzie działał w warunkach panujących podczas operacji górniczej. Na przykład, jeśli nadal używasz smarów na bazie asfaltu do smarowania otwartych kół zębatych w młynach kulowych, prętowych lub młotach, nadszedł czas, aby dokonać zmiany na lepszy produkt smarny. Otwarte koła zębate regularnie cierpią z powodu wżerów i innego zużycia z powodu niewystarczającego smarowania. Stosowanie smarów na bazie asfaltu często uniemożliwia personelowi obsługi technicznej zobaczenie zużycia. Zamiast tego ich pierwszymi oznakami problemu są podwyższone temperatury i wibracje.

Linia syntetycznych smarów LE Pyroshield® do otwartych przekładni może być stosowana do ochrony dużych otwartych kół zębatych i utrzymywania ich cięższej i dłuższej pracy niż w przypadku gorszego smaru. Środki smarne Pyroshield zostały specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić doskonałą ochronę w zastosowaniach, w których występują duże obciążenia i obciążenia udarowe, takich jak duże, osłonięte, otwarte koła zębate używane w przemyśle wydobywczym. Są nieasfaltowe i przyjazne dla środowiska, nie zawierają metali ciężkich. Są półprzezroczyste, co oznacza, że ​​personel konserwacyjny może codziennie sprawdzać koła zębate za pomocą światła stroboskopowego. Ponadto proces konwersji smarów Pyroshield przebiega bezproblemowo, bez konieczności zatrzymywania sprzętu.

Lina stalowa

Większość lin stalowych jest smarowana podczas procesu produkcji lin stalowych, ale smar nie wystarcza na cały okres eksploatacji liny. Szukając środka smarnego do lin stalowych, należy wybrać środek smarny, który nie zawiera kwasów ani zasad, ma siłę przylegania do liny, przenika między druty i splotki, ma wysoką wytrzymałość filmu cieczy, jest odporny na utlenianie i pozostaje elastyczny. Należy pamiętać, że większość lin stalowych psuje się od wewnątrz. Właściwe smarowanie pomoże zapobiec zniszczeniu liny stalowej z powodu rdzy i korozji. Skorodowana lina może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, ponieważ nie ma możliwości określenia pozostałej wytrzymałości i żywotności. Dzięki rodzinie środków smarnych Wirelife® LE oferuje kilka penetrujących i powlekających smarów do lin stalowych do wyboru.

Skrzynie biegów

Przekładnie górnicze bywają przeciążone, co prowadzi do przegrzania i nadmiernego zużycia. Powoduje to często przedwczesną awarię kół zębatych. Inne typowe problemy mechaniczne obejmują emulgowanie oleju przekładniowego z powodu zanieczyszczenia wodą i silnego pienienia. Linia olejów przekładniowych Duolec® EP firmy LE zapewnia imponującą ochronę przed obciążeniem udarowym, spienianiem i zanieczyszczeniem wodą. Pakiet dodatków Duolec oddziela wszelkie zanieczyszczenia wodne od oleju, umożliwiając okresowe usuwanie wody z oleju. To proste rozwiązanie zapobiega rdzewieniu i korozji skrzyni biegów i radykalnie wydłuża żywotność oleju przekładniowego oraz skrzyni biegów.

Awarie łożysk

Smary, które nie uszczelniają się skutecznie, pozwolą na przedostanie się zanieczyszczeń. LE oferuje szereg smarów, które są wyjątkowo lepkie i prawie nieprzepuszczalne dla wymywania wodą i mogą z łatwością obsługiwać ciężkie i obciążone wstrząsami zastosowania. LE oferuje również automatyczne systemy smarowania, które zapewniają, że smar jest nakładany we właściwe miejsce, we właściwym czasie, we właściwej ilości.

LE oferuje kompleksowe wsparcie w zakresie smarowania górniczego

Oprócz oceny sprzętu na miejscu, konsultacji i serwisu, LE zapewnia następujące opcje dostosowywania i wartości dodanej:

  • Zalecenia dotyczące smarów i konwersja
  • Program do analizy oleju
  • Edukacja i szkolenie w zakresie smarowania

LE z przyjemnością oferuje zalecenia dotyczące przemysłowych środków smarnych i niezawodności dla różnych zastosowań górniczych, a także dostarcza dane dotyczące wszystkich naszych produktów, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję. Aby dowiedzieć się więcej o naszych otwartych smarach przekładniowych, smarach do lin stalowych, olejach przekładniowych, smarach i innych środkach smarnych oraz produktach zapewniających niezawodność, skontaktuj się z nami już dziś.