Hutnictwo

LE pomaga producentom stali i metali odnieść sukces

Inżynierowie ds. Smarowania pomogli zakładom produkującym stal i metal na całym świecie w utrzymaniu pomyślnej działalności, przezwyciężając wysokie wymagania i presję kosztową związaną z ich działalnością. Proces produkcji metalu jest trudny dla smarów, z ekstremalnymi temperaturami, ekstremalnymi obciążeniami, korozją, cząstkami ściernymi, substancjami żrącymi i kwasami, wszystko razem tworzy trudne środowisko. LE stawia czoła tym wyzwaniom. Podnieśliśmy koncepcję smarowania na nowy poziom, rekomendując odpowiedni, wysokowydajny środek smarny do danego zastosowania, a także pokazując naszym klientom, jak chronić ten smar przed trudnymi warunkami, zwłaszcza wilgocią i zanieczyszczeniami. Nasza współpraca z jednymi z najlepszych partnerów w branży w zakresie niezawodności smarowania pozwoliła nam wprowadzić programy niezawodności smarowania do czołówki branży produkcji stali i metali. W ten sposób pomogliśmy naszym klientom w utrzymaniu ich kapitałochłonnych aktywów w trudniejszym i dłuższym czasie, eliminując kosztowne przestoje i naprawy.

Odpowiednie środki smarne i narzędzia zapewniające niezawodność środków smarnych – w połączeniu ze szkoleniem personelu i wdrażaniem najlepszych praktyk – zmniejszą koszty ogólne. Wydaj trochę więcej z góry, a oszczędności z tyłu operacji więcej niż zapłacą za ulepszenia. LE ma kilka dostępnych opinii na poparcie naszych roszczeń. Dowiedz się, w jaki sposób nasza oferta ulepszonych środków smarnych i programu niezawodności środków smarnych poprawiła wydajność operacyjną dla naszych klientów produkujących stal i metal.

Wspólne wyzwania i możliwości doskonalenia

Łożyska walcarki na gorąco

Smar musi skutecznie uszczelniać, aby zapobiec przedostawaniu się zanieczyszczeń do sprzętu. Musi także przetrwać ekstremalne ciśnienie, obciążenie i temperaturę. LE oferuje szeroką gamę smarów przemysłowych, które są wyjątkowo lepkie i prawie nieprzepuszczalne dla wody, uszczelniają zanieczyszczenia i radzą sobie w ekstremalnych warunkach. Smary LE do dużych obciążeń są znane na całym świecie ze swojej wydajności i niezawodności, przewyższając specyfikacje większości konwencjonalnych smarów dostępnych w sprzedaży. Smary LE zwiększają trwałość łożysk walcarek na gorąco. LE oferuje również automatyczne systemy smarowania, aby upewnić się, że smar jest nakładany we właściwe miejsce, we właściwym czasie, we właściwej ilości. Niezawodny system smarowania może pomóc w zmniejszeniu wymagań dotyczących rutynowej konserwacji zapobiegawczej.

Przekładnie, zwiększacze prędkości i łożyska pomp

Przekładnie i zbiorniki oleju są zwykle narażone na wysokie temperatury, duże obciążenia i obciążenia udarowe, a także na zanieczyszczenia pochodzące ze środowiska pracy. Wszystko to powoduje kosztowne, przedwczesne zużycie i awarie przekładni. Szeroka gama olejów przekładniowych, hydraulicznych, turbinowych i innych olejów przemysłowych LE zapewnia imponującą ochronę przed tymi trudnymi warunkami. Nasze oleje Duolec® i Multilec®, a także nasze oleje turbinowe Monolec®, mają potężne pakiety przeciwpieniące i zapewniają doskonałe właściwości separacji wody, które umożliwiają odprowadzanie wszelkich zanieczyszczeń wody w razie potrzeby. Zapobiega to rdzy i korozji w skrzyni biegów i radykalnie wydłuża żywotność oleju i skrzyni biegów.

Program do analizy oleju

Rutynowy program analizy oleju jest podstawą każdego programu niezawodności smarów przy produkcji stali i metali. Program analizy oleju LE – Xamine ™ – umożliwia bardziej wydajne korzystanie ze środków smarnych i sprzętu. Ten program monitoruje próbki oleju pod kątem czynników mechanicznych, operacyjnych i środowiskowych, które mogą wpływać na sprzęt i żywotność oleju. Dzięki Xamine ™ możesz mieć pewność, że testujesz w firmie, która zna Twój sprzęt. Nasze ośrodki badawcze są akredytowane, co oznacza, że ​​Twój program analizy płynów jest wspierany przez udokumentowany system jakości, na którym możesz polegać, aby zapewnić doskonałe testy i obsługę klienta. Dzięki konsekwentnemu, dokładnemu monitorowaniu stanu oleju – czy to w skrzyni biegów, czy w układzie cyrkulacyjnym – możesz poprawić swoje wyniki finansowe dzięki mniejszej ilości smaru do zakupu, mniejszej liczbie części do przechowywania w magazynie, mniej używanego smaru wymagającego utylizacji, mniej pracy i krótszych przestojów.

LE oferuje pełne wsparcie serwisowe dla producentów

Oprócz oceny sprzętu na miejscu, konsultacji i serwisu, LE zapewnia następujące opcje dostosowywania i wartości dodanej:

  • Projekt programu niezawodności smarów
  • Program do analizy oleju
  • Edukacja i szkolenie w zakresie smarowania

LE z przyjemnością oferuje przemysłowe środki smarne i zalecenia dotyczące niezawodności dla różnych zastosowań związanych z produkcją stali i metali, a także dostarcza dane dotyczące wszystkich naszych produktów, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję. Aby dowiedzieć się więcej o naszych smarach, olejach silnikowych, olejach przekładniowych, olejach hydraulicznych, olejach przemysłowych i innych środkach smarnych i produktach zapewniających niezawodność, skontaktuj się z nami już dziś.