Cement i beton

Program niezawodności obniża koszty w cementowniach i betoniarniach

Przemysł cementowo-betonowy ma jedne z najtrudniejszych warunków pracy na rynku przemysłowym, w tym duże obciążenia, obciążenia udarowe, skrajne temperatury, narażenie na elementy i ciągłą obecność zanieczyszczeń, takich jak pył cementowy. Do prowadzenia swojej działalności korzystają z szerokiej gamy urządzeń, w tym młynów kulowych, pieców, kruszarek, młynów pionowych, podnośników kubełkowych, systemów przenośnikowych i mobilnych. Inżynierowie ds. Smarowania rozumieją ważną rolę smarów w operacjach związanych z cementem i betonem. Posiadamy szeroką gamę wysokowydajnych smarów i olejów, które ochronią Twój sprzęt. Jednak LE nie tylko sprzedaje ulepszone smary; sprzedajemy niezawodność smarów.

Kompleksowy program niezawodności smarowania LE może mieć natychmiastowy wpływ, zwiększając żywotność maszyny i zmniejszając koszty konserwacji. Koncentruje się na stosowaniu odpowiednich środków smarnych, a także na właściwej ich pielęgnacji, co oznacza zapewnienie, że są one wolne od zanieczyszczeń, aby przedłużyć żywotność środków smarnych, a także drogiego sprzętu, który chronią.

Ekstremalne warunki wymagają wysokowydajnych smarów

Nie wszystkie smary są takie same. W przypadku silnie obciążonych, silnie zanieczyszczonych zastosowań, na przykład w cementowniach i betoniarniach, wysokowydajny smar może mieć znaczący wpływ na zmniejszenie kosztów eksploatacji i konserwacji. Sprzęt krytyczny w tych fabrykach musi na ogół pracować 365 dni w roku, a każda godzina przestoju jest dla firmy kosztowna. Utrata produkcji jest bardzo trudna do zastąpienia.

Poniżej przedstawiono niektóre z najczęstszych miejsc narażenia na działanie smarów w operacjach związanych z cementem i betonem, wraz z rozwiązaniami LE.

Uszkodzone łożyska

Smary, które nie uszczelniają się skutecznie, pozwolą przedostać się zanieczyszczeniom. LE ma smary, które są wyjątkowo lepkie i prawie nieprzepuszczalne dla wymywania wodą i mogą z łatwością wytrzymać duże obciążenia udarowe. LE oferuje również automatyczne systemy smarowania, które zapewniają, że smar jest nakładany we właściwe miejsce, we właściwym czasie, we właściwej ilości.

Przegrzane skrzynie biegów

Przekładnie w cementowni są zwykle przeciążone, w wyniku czego często się przegrzewają, co prowadzi do kosztownego przedwczesnego zużycia i awarii kół zębatych. Inne typowe problemy mechaniczne obejmują emulgowanie oleju przekładniowego z powodu zanieczyszczenia wodą i silnego pienienia. Gama olejów przekładniowych Duolec® EP firmy LE zapewnia imponującą ochronę przed obciążeniem udarowym, potężny pakiet przeciwpieniący i znakomitą separację wody – to ostatnie umożliwia okresowe odprowadzanie wszelkich zanieczyszczeń wody. To proste rozwiązanie zapobiega rdzewieniu i korozji skrzyni biegów i radykalnie wydłuża żywotność oleju przekładniowego, a także skrzyni biegów.

Zużyte otwarte koła zębate w piecach i młynach kulowych

Piece i młyny kulowe to dwa z najbardziej krytycznych elementów wyposażenia dla cementowni; przestoje nie są opcją dla tych aplikacji. Jednak ich otwarte koła zębate regularnie cierpią z powodu wżerów i innego zużycia z powodu niewystarczającego smarowania i obciążeń udarowych. Stosowanie smarów na bazie asfaltu często oznacza, że ​​tego zużycia nie widać dla personelu konserwacyjnego. Zamiast tego podwyższone temperatury i wibracje wskazują, że występują problemy. Oleje LE Pyroshield® Syn Hvy i XHvy zostały zaprojektowane specjalnie w celu zapewnienia wyjątkowej ochrony w zastosowaniach o dużym obciążeniu i silnych wstrząsach, takich jak te duże, osłonięte otwarte koła zębate używane w przemyśle cementowym i betonowym. Smary Pyroshield Syn do otwartych przekładni nie są asfaltami i są przyjazne dla środowiska, nie zawierają metali ciężkich. Są półprzezroczyste w użyciu, co oznacza, że ​​zespoły konserwacyjne cementowni mogą codziennie sprawdzać otwarte koła zębate za pomocą światła stroboskopowego. Ponadto unikalny proces konwersji LE dla Pyroshield umożliwia konwersję pieców i młynów kulowych bez konieczności zatrzymywania produkcji.

LE oferuje kompleksowe, wykwalifikowane wsparcie dla cementowni i betoniarni

Oprócz oceny sprzętu na miejscu, konsultacji i serwisu, LE zapewnia następujące opcje dostosowywania i wartości dodanej:

  • Projektowanie, wdrażanie i wsparcie programu
  • Program do analizy oleju z interpretacją ekspercką
  • Edukacja i szkolenie w zakresie smarowania

LE z przyjemnością oferuje zalecenia dotyczące środków smarnych i niezawodności dla różnych zastosowań związanych z cementem i betonem, a także dostarcza dane dotyczące wszystkich naszych produktów, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję. Aby dowiedzieć się więcej o naszych smarach, olejach przekładniowych, smarach do otwartych przekładni, olejach do sprężarek, olejach hydraulicznych, olejach silnikowych, smarach do lin stalowych i innych ulepszonych środkach smarnych i rozwiązaniach zapewniających niezawodność, skontaktuj się z nami już dziś.