Oleje i smary spożywcze

Wysokiej jakości olej lub smar spożywczy może znacznie pomóc w walce z trudnymi warunkami pracy i zapobiec opłatą, jakie mogą być nałożyć na drogie maszyny. Aby pomóc naszym klientom odnieść sukces, LE produkuje różnorodne wysokowydajne smary, w tym smary odporne na wysokie temperatury, specjalnie opracowane, aby sprostać potrzebom branży spożywczej, napojów i farmaceutycznej.

Sprzęt do przetwarzania żywności wymaga wytrzymałych i trwałych smarów, które muszą wytrzymać warunki, takie jak: zmywanie w wodzie, wysokie temperatury w piecu i obszary podatne na duże zanieczyszczenia. Nasze smary H1 i H2 obejmują rozwiązania dla wysokich i niskich temperatur, wilgoci, rdzy i utleniania, zużycia, pienienia, plam, zapachów, częstych kontroli wizualnych i wielu innych.

Smary do maszyn spożywczych NSF H1 i USDA H2

Różnorodne zastosowania w przemyśle spożywczym, napojowym i farmaceutycznym wymagają stosowania smarów H1 i H2. Smary z certyfikatem NSF H1 zostały dopuszczone do użytku w zakładach przetwórstwa spożywczego kontrolowanych przez USDA i mogą być stosowane tam, gdzie może wystąpić przypadkowy kontakt z żywnością. Związek Ortodoksyjny certyfikuje również wszystkie smary LE H1 – z wyjątkiem oleju maszynowego H1 – Kosher Pareve. Smary H2 spełniają kryteria USDA H2 dla obszarów nie mających kontaktu z żywnością w zakładach przetwórstwa spożywczego. Większość środków smarnych LE spełnia kryteria USDA H2.

Smar H1 może służyć jako ochronny film antykorozyjny, środek antyadhezyjny na uszczelkach lub uszczelnieniach zamknięć zbiorników oraz jako smar do części maszyn i urządzeń. Zastosowania smarów H2 obejmują wszelkie obszary nie mające kontaktu z żywnością w zakładach produkujących żywność lub napoje. Zastosowania te znajdują się zwykle poniżej linii produkcyjnej i obejmują łańcuchy pieców, sprężarki powietrza, systemy obiegu oleju, zamknięte przekładnie, turbiny przemysłowe, hydraulikę i łożyska olejowane.

Udany program niezawodności obejmuje smary i oleje spożywcze

Firma LE angażuje się w tworzenie skutecznych smarów do przetwarzania żywności i programów niezawodności, dzięki czemu możesz cieszyć się długą żywotnością sprzętu. Nasi doświadczeni konsultanci przeprowadzają inspekcje na miejscu i dostarczają dane dotyczące konkretnych rozwiązań, a także dostosowane do potrzeb wsparcie, zalecenia i usługi, aby zapewnić sukces Twojego programu niezawodności.

Aby dowiedzieć się więcej o naszych olejach przeznaczonych do kontaktu z żywnością, smarach przeznaczonych do kontaktu z żywnością i innych rozwiązaniach zapewniających niezawodność środków smarnych, prosimy o  kontakt z Bamex już dziś.