... łączy przemysł / ...keeps business flowing

Pokrowiec termoizolacyjny chemoodporny

Pokrowce chemoodporne

Głowica wymiennika

Kopuły reaktorów

 

Dzięki zastosowaniu tkanin szklanych powlekanych PTFE (Teflon) wykazują wysoką odpornością na działanie substancji agresywnych chemicznie takich jak kwasy, ługi, rozpuszczalniki czy alkohole. Przystosowane są do pracy ciągłej na armaturze i urządzeniach o temperaturze do 290°C. Podobnie jak standardowe pokrowce wykorzystywane są najczęściej do izolacji elementów instalacji rurociągowych oraz konstrukcji i urządzeń spotykanych w branży chemicznej, jak:

  • kopuły reaktorów, zbiorniki, włazy rewizyjne
  • zawory, filtry, połączenia kołnierzowe
  • pompy, armatura kontrolno-pomiarowa

 

 

 

Przepływomierz masowy

Zastosowanie rozwiązanie w postaci pokrowca chemoodpornego ułatwia pracę służbom utrzymania ruchu umożliwiając szybki dostęp m.in. w obszar pojawienia się rozszczelnienia, szybką lokalizację wycieku i jego naprawę oraz ponowny montaż pokrowców. Przedstawiona izolacja nie ulega podczas takich napraw degradacji i pozwala na wykonywanie codziennych prac kontrolno-serwisowych bez udziału ekip izolerskich.

Pokrowce wykonywane są z najbardziej nowoczesnych tkanin technicznych, które umożliwiają wykonanie pokrowców sygnalizujących rozszczelnienie instalacji poprzez zmianę koloru. Jest to idealne rozwiązanie do izolacji połączeń kołnierzowych.