... łączy przemysł / ...keeps business flowing

DUOLEC™

Duolec zapewnia ochronę przed zużyciem i ekstremalnym cisnieniem

Dwuskładnikowy dodatek Duolec™ nadaje smarom właściwości synergistyczne, zapewniając ochronę przed zużyciem (AW) i ekstremalnym ciśnieniem (EP). Rezultatem rewolucyjnej technologii opracowanej specjalnie do stosowania w smarach przekładniowych Duolec zwiększa wytrzymałość powłoki olejowej i jest aktywowany temperaturowo, aby zapewnić dodatkową warstwę ochronną, która wygładza powierzchnie metalowe i minimalizuje efekty jakiegokolwiek kontaktu, zmniejszając w ten sposób tarcie i zapobiegając zużyciu powierzchni.

Jak działa dodatek Duolec ?

W normalnych warunkach, prędkościach i obciążeniach dwie powierzchnie metalowe są oddzielone warstwą smaru znaną jako smar hydrodynamiczny. Zwiększenie obciążenia lub zmniejszenie prędkości ściera powłokę smarną, umożliwiając kontakt metalu z metalem i podnosząc temperaturę strefy kontaktu z powodu tarcia. Ciepło powoduje utratę lepkości smaru, co osłabia jego wytrzymałość i zdolność minimalizowania kontakt. W tych warunkach smarowanie zmienia się z hydrodynamicznego na elastohydrauliczny (EHD) na smarowanie graniczne.

Duolec zapewnia ochronę, gdy występują warunki EHD, mieszane i brzegowe. W miarę wzrostu temperatury Duolec jest aktywowany, pracując etapami, aby zapewnić podwójną ochronę AW i EP. W warunkach EHD i w warunkach mieszanych komponenty Duolec zaczynają działać. Po zwiększeniu obciążeń wydajność jest aktywowana. Po włączeniu do olejów przekładniowych Duolec reaguje szybko w zmieniających się warunkach, aby zapewnić ochronę.

Korzystne właściwości oleju Duolec

Technologia dodatków Duolec jest stosowana wyłącznie w smarach LE, pomagając naszym klientom na całym świecie chronić ich skrzynie przekładniowe i doświadczać dłuższych przerw między smarowaniem, zmniejszyć liczbę wymian części i skrócić czas przestoju.

  • Zapewnia podwójną warstwę ochrony AW i EP
  • Aktywuje się etapami, wraz ze wzrostem obciążenia i temperaturą
  • Tworzy warstwę ochronną na powierzchniach metalowych
  • Poprawia wytrzymałość powierzchni olejowej
  • Zmniejsza tarcie i zapobiega zużyciu powierzchni
  • Działa synergicznie, aby poprawić jakość działania pozostałych komponentów
  • Zaprojektowany specjalnie do stosowania w smarach do przekładni